اِنیاگرام یک سیستم شخصیّت شناسی بر اساس تلفیقی از خرد باستانی و روان شناسی مدرن روز است. اِنیاگرام به ما نشان می دهد که انواعی از نُه نوع مختلف از مردم در دنیا وجود دارند، نُه تیپ شخصیّتی یا انیاتایپ. ما ممکن است جنبه هایی از تمام تیپ‌ها را در خودمان ببینیم، ولی همیشه یکی از نُه تیپ، منزل اصلی ماست، از شکم مادر تا سینه خاک. کشف تیپ شخصیّتی، به ما کمک می کند تا ببینیم شبیه چه چیزی هستیم، و چرا ما چیزها را به صورتی که انجام می دهیم، انجام می دهیم. ما می توانیم این بینش ها را برای رشد و توسعه ی خود مورد استفاده قرار دهیم، در این صورت، میتوانیم به بهترینِ خودمان تبدیل شویم.

هر فردی ترکیبی منحصر به فرد از تیپ اصلی او و یکی از دو تیپ کناری آن است، که بال یا تیپ جانبی نامیده می شود.

 

تجربه نشان میدهد که هیچ کس فقط یک نوع تیپ شخصیتی ندارد. انیاگرام بیشتر از این به ما می‌آموزد و آشکار می‌سازد که هر شخصی ترکیبی منحصر بفرد از تیپ شخصیتی اصلی و یکی از تیپ‌های کناری خود در دایره انیاگرام است. تیپ شخصیتی دوم هر فرد بال نامیده میشود. 

تیپ شخصیتی اصلی نشان‌دهنده بسیاری از انگیزه‌ها و رفتارهایی است که در شخصیت ما یافت می‌شود. در صورتی که بال، تیپ شخصیتی اصلی را تکمیل میکند و عناصر مهم و بعضی مواقع متناقض را به شخصیت اصلی اضافه میکند.
 

تاریخچه انیاگرام

انیاگرام این «راز کیهانی جاودانی خودتجدید شونده» در بیش از چهار هزار سال قبل در بین النهرین توسط انجمنی از انسان های خردمند کشف شده و نسل به نسل به ما منتقل شده است. کشف مجدد اِنیاگرام در قرن اخیر، از طریق کارهای سه فرد کلیدی و مهم اتفاق افتاده است: جورج ایوانویچ گورجیف، اُسکار ایچازو، و کلادیو نارانهو. همه ی این سه نفر، ایده های مرتبط با انیاگرام را به گروه های کوچکی از دانش آموزان در متن آموزش های مرتبط با کار رشد روان شناختی و معنوی ارائه کردند.
-------------------------------

این کلاس به دو صورت آنلاین یا آفلاین در مدت زمان  3 ساعت برگزار می شود .
 تست اختصاصی انیاگرام نیز آموزش و مورد استفاده فراگیران قرار می گیرد .
کلاس آنلاین از طریق اسکای روم برگزار می شود .
----
جهت ثبت نام و هماهنگی دوره به تلگرام شماره 09135540321 پیام ارسال کنید 
----
 

درحال بارگزاری